හමුදාපතිගේ ආරක්ෂකයින් දෙදෙනෙකු මිය යයි 4කට තුවාල.වීඩියෝ සහිතයි

මුලතිව් පුලයන්කුලම් ප්‍රධාන මාර්ගයේ නෙඩුන්කේනි කෝඩාලිකල්ලු ප්‍රදේශයේදී අද (21) සවස යුද හමුදාපතිගේ ආරක්ෂක ජිප් රථයක් අනතුරට ලක් වීමෙන් කමාන්ඩෝ සෙබළුන් දෙදෙනෙකු මිය ගොස් තවත් 04 දෙනෙකු බරපතල තුවාල ලබා ඇතිබවට නෙඩුන්කේනි පොලීසිය කියා සිටියේය.

අද දින ජනාධිපති මෛත්‍රීපාල සිරිසේන මහතාගේ මුලතිව් දිස්ත්‍රීක්කයට පැමීනීම හේතුවෙන් යුද හමුදාපතිතුමන්ද පැමිණිඅතර එම අවස්ථාවට පැමිණි යුද හමුදාපතිතුමන්ගේ ආරක්ෂක ජිප් රථයක් මුලතිව් සිට වවුනියාව දෙසට ආපසු එමින්සිටියදී මෙම අනතුර සිදුව ඇත.

එහිදී යුද හමුදා ජිප් රථය ගමන් කරන අවස්ථාවේදී මාර්ගය හරහා ගවයෙක් පැන ඇති අතර එහිදී ගවයා බේරීමට යාමේදීවේගය පාලනය කර ගැනීමට නොහැකිව ජිප්රථය මාර්ගයෙන් ඉවතට ගොස් අසල තිබූ තල් ගසක වැදීමෙන් මෙම අනතුරසිදුව ඇත.

අනතුර හේතුවෙන් බරපතල තුවාල ලැබූ යුද කමාන්ඩෝ සෙබළුන් වහාම මුලතිව් මහරෝහලට ඇතුළත් කල අතර එහිදී යුද හමුදා සෙබළුන් දෙදෙනෙකු මියගොස් ඇති අතරම තවත් බරපතල තත්වයේ සිටි සිව් දෙනෙකු වැඩිදුර ප්‍රතිකාර සඳහාවවුනියාව මහරෝහලට ඇතුළත් කොට ඇත.

අනතුරින් කමාන්ඩෝ මේජර්වරයෙකු හා කෝප්‍රල්වරයෙකු මිය ගොස් ඇති බවටද පරික්ෂණ සිදු කරන නෙඩුන්කේනි පොලීසිය වැඩිදුරටත් කියා සිටියේය.

5Shares

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *