මෛත්‍රී-ගෝඨා පමණක් නොව මහින්ද ඇතුළු පවුලම ඝාතන සැලැස්ම එළියට

ජනාධිපති මෛත්‍රීපාල සිරිසේන මහතා මෙන්ම හිටපු ජනාධිපති මහින්ද රාජපක්ෂ මහතාත් එම පවු‍ලේ සෙසු සාමාජිකයනුත් ඝාතනය කිරීමේ සැලසුමක් තිබූ බවට සැකකාර ඉන්දියානු ජාතිකයා අනාවරණය කර ඇතැයි අපරාධ පරීක්ෂණ දෙපාර්තමේන්තුව ඊයේ (25) පස්වරුවේ කොටුව මහේස්ත්‍රාත් ලංකා ජයරත්න මෙනෙවියට දැනුම් දුන්නේය.

දූෂණ විරෝධී ව්‍යාපාරයේ අධ්‍යක්ෂ නාමල් කුමාර නමැත්තා සමග සබඳතා පැවැත්වූ එම්. තෝමස් නමැති එම ඉන්දියානු ජාතිකයා එවැනි ඝාතන සැලසුමක් තිබූ බවට ඔහුගෙන් ලබාගත් ප්‍රකාශ අනුව හෙළිකර ඇති බැවින් එම සැලසුම කවුරුන් කා සමග සකස් කළේද යන්න අනාවරණය කරගැනීම විමර්ශන සිදුකරන බවද අපරාධ පරීක්ෂණ දෙපාර්තමේන්තුව එහිදී අධිකරණයට දැනුම් දුන්නේය.

එම කරුණු සලකා බැලූ මහේස්ත්‍රාත් ලංකා ජයරත්න මෙනෙවිය මේ වන විටත් රැඳවුම් නියෝග මත රඳවාගෙන ප්‍රශ්න කරන එම ඉන්දියානු ජාතිකයාගෙන් අනාවරණය වන තොරතුරු ඔස්සේ වැඩිදුර විමර්ශන කර අධිකරණයට කරුණු වාර්තා කරන ලෙසට අපරාධ පරීක්ෂණ දෙපාර්තමේන්තුවට නියෝග කළාය.

ජනාධිපතිවරයා හා හිටපු ආරක්ෂක ‍ලේකම් ගෝඨාභය රාජපක්ෂ මහතා ඝාතනය කිරීමේ කුමන්ත්‍රණයක් ඇති බවට අනාවරණය කළ දූෂණ විරෝධී ව්‍යාපාරයේ අධ්‍යක්ෂ නාමල් කුමාර නමැත්තාගේ කටහඬ සාම්පල් ලබාගැනීම සඳහා ඔහුව අද පෙරවරු 10.00 අපරාධ පරීක්ෂණ දෙපාර්තමේන්තුව භාරයේ රජයේ රස පරීක්ෂකවරයා වෙත ඉදිරිපත් කරන ලෙසටද මහේස්ත්‍රාත්වරිය එහිදී අපරාධ පරීක්ෂණ දෙපාර්තමේන්තුවට වැඩිදුරටත් නියෝග කළාය.

මේ වන විට අනිවාර්ය නිවාඩු යවා ඇති නියෝජ්‍ය ‍පොලිස්පති නාලක ද සිල්වා මහතා සමග නාමල් කුමාර නමැත්තා අතර ඇතිවූ දුරකථන සංවාද සනාථ කරගැනීම සඳහා සිදුකරන විමර්ශනවලට නාමල් කුමාර නමැත්තාගේ කටහඬ සාම්පල් ලබාගැනීමට අවසර ලබාදෙන ලෙසට කළ ඉල්ලීමක් සලකා බැලූ මහේස්ත්‍රාත්වරිය එම නියෝගය කළාය.

දූෂණ විරෝධී ව්‍යාපාරයේ අධ්‍යක්ෂ නාමල් කුමාර නමැත්තා හෙළිකළ තොරතුරු අනුව ඔහු සමග සබඳතා පැවැත්වූ එකී ඉන්දියානු ජාතිකයාව අපරාධ පරීක්ෂණ දෙපාර්තමේන්තුව විසින් අත්අඩංගුවට ගෙන රැඳවුම් නියෝග මත ප්‍රශ්න කරමින් සිටියදී එකී තොරතුරු ඔහු අපරාධ පරීක්ෂණ දෙපාර්තමේන්තුවට හෙළිකර තිබුණි. සංචාරක වීසා මත ශ්‍රී ලංකාවට පැමිණ ඇති අතර එකී ඉන්දියානු ජාතිකයාගේ වීසා කාලය මේ වනවිට අවසන්ව තිබියදීත් රාගම ප්‍රදේශයේ පිහිටි කාමරයක් කුලියට ගෙන ඔහු නවාතැන්ගෙන සිට ඇති බවත් ඔහු ශ්‍රී ලංකාවේ කිසිඳු රැකියාවක් සිදුකර නොමැති බවත් අපරාධ පරීක්ෂණ දෙපාර්තමේන්තුව එහිදී අධිකරණයට වැඩිදුරටත් දැනුම් දුන්නේය

0Shares

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *